Misiune și filantropie în Parohia Sintești

Din binecuvântarea Preasfințitului Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, în Postul Mare a avut loc acțiunea social- filantropică Misiune și filantropie, iar parohia misionară Sintești, Protopopiatul Urziceni , s-a bucurat în Săptămâna Sfintelor Patimi de un mic ajutor venit din partea parohiilor: Movilița Nouă, Coșereni 1 și Coșereni 2, Pătrimea, Broșteni, Boranesti, Valea Măcrişului și Malu, constând în alimente (ulei, făină, mălai, sos de roșii, zahăr, conserve pate, conserve de carne, sucuri, borcane cu murături, untură, ceapă, borcane cu gem) și îmbrăcăminte. Aceste alimente au fost împărțite enoriașilor nevoiași din parohie de către părintele paroh Manea Ionel în Sâmbăta Mare. Fie ca această mare sărbătoare să ne aducă tihnă şi bucurie în suflete, speranţa de a trăi în linişte şi pace! Învierea Domnului cu bucurie!

0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...