Protopopiatul Urziceni. Maslu de obște la Parohia Sintești

Parohia Sintești din Protopopiatul Urziceni a fost gaza Cercului Pastoral Misionar Coșereni, în ziua de 2 februarie 2019. Preoții slujitori au săvârșit Taina Sfântului Maslu, rostind rugăciuni pentru vindecarea trupească și sufletească a credincioșilor.

La finalul slujbei, părintele Marin Sebastian le-a vorbit celor prezenți despre marele praznic al Întâmpinării Domnului și a subliniat faptul că Dumnezeu împlinește de fiecare dată promisiunile, dar trebuie și din partea noastră credință, nădejde și răbdare. Credincioșii au fost îndemnați să învețe rugăciunea „Acum slobozește pe robul Tău, Stăpâne, …” și să o rostească zilnic, dar mai ales după împărtășirea cu Trupul și Sângele Mântuitorului nostru Iisus Hristos.


0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...