Taina Sfântului Maslu la Parohia Sintești

Vineri, 7 septembrie 2018, preoţii Cercului Pastoral Coșereni,din Protopopiatul Urziceni s-au întrunit în biserica parohiei Sintești, cu hramul Sfântul Ierarh Nicolae.


A fost oficiată Taina Sfântului Maslu cu un număr de şapte preoţi de la parohiile: Coșereni 1-pr.prof.dr.Marin Sebastian, Coșereni 2 - Mocanu Relu Florin, Pătrimea - pr.Ivan Florin, Bărcănești- pr. Nichita Petre, Movilița Nouă- pr.Mihalache Marian, Bițina- pr. Popa Costel, Sintești- pr.Manea Ionel.

La această sfântă slujbă au participat cu evlavie un număr mare de credincioşi.


Cuvântul de învățătură a fost ținut de către preacucernicul preot Mihalache Marian de la parohia Movilița Nouă, care a vorbit credincioșilor despre Praznicul Nașterii Maicii Domnului. În încheiere, preacucernicul preot prof.dr.Marin Sebastian de la parohia Coșereni 1 l-a felicitat pe părintele paroh dar si pe enoriași pentru efortul depus la înfrumusețarea Sfântului Lăcaș.


Preotul paroh a mulţumit preoților prezenți şi tuturor credincioşilor pentru bucuria rugăciunii în comun.


0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...