Misiune și Filantropie în Parohia Sintești

Cu binecuvântarea Presfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, în ultimele două săptămâni ale Postului Sfintelor Paști în Protopopiatul Urziceni are loc colecta Misiune și Filantropie, menită să ajute familiile defavorizate din parohiile de gradul al III-lea și misionare.Parohia misionară Sintești a beneficiat de ajutor din partea parohiilor : Movilița Nouă, Coșereni 1, Coșereni 2, Pătrimea, Borănești, Malu 1, Pupezeni şi Valea Măcrișului, constând în alimente și anume: ulei, pastă de tomate, făină, mălai, cozonac, orez, suc, salam, cartofi, ouă, mazare, conserve de carne, compoturi, și îmbrăcăminte, care au fost distribuite în Sfânta și Marea Sâmbătă familiilor nevoiașe din parohie de către părintele paroh Manea Ionel.Fie ca această mare sărbătoare să ne aducă tihnă şi bucurie în suflete, speranţa de a trăi în linişte şi pace! Învierea Domnului cu bucurie!
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...