Instalarea noului preot paroh în Parohia Sintești

Miercuri, 20 decembrie 2017, în biserica parohială cu hramul "Sfântul Ierarh Nicolae" din Parohia Sintești s-a oficiat Taina Sfântului Maslu de un sobor de preoți aparținători Cercului pastoral-misionar Coșereni. Un moment impresionant al acestei întruniri a fost prezentarea noului preot paroh, Manea Ionel, de către preacucernicul părinte protopop Berbec Aurel. Un bogat cuvânt de învățătură a fost ținut de preacucernicul preot prof.dr. Marin Sebastian de la Parohia Coșereni 1, care a prezentat viața și activitatea Sfântului Mucenic Ignatie Teoforul. Credincioșii s-au arătat încântați de noul păstor și l-au primit cu bucurie în mijlocul lor, oferindu-i ca semn de bun venit un veșmânt preoțesc.
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...