Bucuria rugăciunii în comun!

Parohia Borănești, din protopopiatul Urziceni, a găzduit pe data de 28 aprilie 2017 întrunirea preoţilor din Cercul pastoral-misionar Coșereni. Întrunirea a debutat la ora 10, în biserica parohială cu hramul „Adormirea Maicii Domnului”, prin oficierea Tainei Sfântului Maslu, săvârșită de 7 preoți şi în prezenţa credincioșilor veniţi la ceas de rugăciune.

Cuvântul de învăţătură a fost rostit de pr.prof.dr. Marin Sebastian de la parohia Coșereni 1, prin care a evidențiat importanța și necesitatea icoanelor pentru cultul ortodox și în viața creștinilor. În continuare, părintele paroh, Dinu Aurel, a mulţumit atât credincioşilor cât şi preoţilor prezenți pentru bucuria rugăciunii în comun.
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...