Bucuria rugăciunii ne înveșnicește clipa!

Pe data de 25 februarie 2017, preoții aparținători cercului pastoral-misionar Coșereni s-au întâlnit la biserica parohiei Sintești, pentru a săvârși Taina Sfântului Maslu. La această sfântă slujbă au participat următorii preoți: pr. Dinu Aurel de la parohia Borănești, pr. Nichita Petre de la parohia Bărcănești, pr.dr. Marin Sebastian de la parohia Coșereni 1 și pr. paroh Mihalache Marian. La final, părintele paroh a ținut un cuvânt de învățătură despre mărturisitorii și apărătorii Ortodoxiei în timpul comunismului, apoi a mulțumit preoților şi credincioşilor prezenți pentru bucuria rugăciunii în comun.
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...