Bucură-te Sfinte Ierarhe Nicolae, mare făcător de minuni!

Credincioșii din parohia Sintești au sărbătorit marți, 6 decembrie 2016, hramul bisericii, Sfântul Ierarh Nicolae. Au participat la Sfânta Liturghie, înălțând rugăciuni de mulțumire și de laudă către ocrotitorul nostru. Bucuria a fost întregită de faptul că în mijlocul nostru a fost prezent domnul viceprimar Vișan Costel, ca delegat al primăriei Borănești. În cuvântul de învățătură, părintele paroh a evidențiat viața și activitatea Sf.Ier.Nicolae, îndemnându-i pe toți la ajutorarea aproapelui și înmulțirea faptelor bune.

La final, toți credincioșii prezenți împreună cu părintele paroh și domnul viceprimar au luat parte la o agapă.
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...