Cerc pastoral-misionar la parohia Sintești

Pe data de 25 octombrie 2016, preoții aparținători cercului pastoral-misionar Coșereni, s-au întrunit la parohia Sintești, săvârșind slujba Vecerniei unită cu Litia în cinstea Sf.Mare Mc.Dimitrie, Izvorâtorul de mir, ocrotitorul parohiei noastre. A participat un număr însemnat de credincioși. Pr. prof.dr.Marin Sebastian de la parohia Coșereni I a ținut un bogat și duhovnicesc cuvânt de învățătură despre viața și activitatea Sf.Mare Mc.Dimitrie, Izvorâtorul de mir și despre importanța participării la Sfânta Liturghie. În final, preotul paroh Mihalache Marian Aurelian a explicat credincioșilor câteva momente din slujba Vecerniei și a Litiei, apoi a mulţumit oaspeţilor pentru osteneală şi pentru bucuria împreună-slujirii, iar credincioşii au primit o bucată de pâine binecuvântată şi au fost unşi cu untdelemnul sfinţit de la Litie. Următorul cerc pastoral va avea loc pe data de 13 noiembrie 2016 la parohia Pătrimea.

A consemnat pr. Mihalache Marian Aurelian de la parohia Sintești
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...