Începutul anului școlar 2016-2017 în comuna Borănești

Începutul noului an școlar, a debutat la Școala Gimnazială Borănești cu urările de bun venit adresate elevilor, părinților și cadrelor didactice de către directorul școlii, prof. Pană Ion. A urmat slujba de Te Deum săvârșită de pc. pr. Mihalache Marian Aurelian de la parohia Sintești, pc.pr. Dinu Aurel de la parohia Borănești și pc.pr. Ciuhureanu Gheorghe de la parohia Condeești. La final, a luat cuvântul domnul inspector de sector, insp. Câțu, care i-a îndemnat pe elevi să fie mai silitori, ascultători și respectuoși. Bunul Dumnezeu să le dăruiască tuturor sănătate, ajutor și multă bucurie.
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...