Educația – prioritate a Bisericii

Cu binecuvântarea Preasfințitului VINCENȚIU, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, în perioada 05-11 septembrie 2016, se desfășoară prima ediție a acțiunii "Educația – prioritate a bisericii " în cadrul Protopopiatului Urziceni. Astfel, o fetiță din clasa I a parohiei misionare Sintești a primit în dar un ghiozdan plin cu rechizite necesare pentru începerea cu bine a noului an școlar, iar fratele acesteia în vârstă de doi ani și jumătate a primit o pungă cu dulciuri și jucării.

Mulțumim celor care s-au implicat și din puținul lor au putut oferi o mică bucurie.
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...