BUCURIA RUGĂCIUNII !

Pe data de 15 aprilie 2016, preoții aparținători cercului pastoral-misionar Coșereni, s-au întrunit la parohia Borănești, săvârșind Taina Sfântului Maslu. A participat un număr însemnat de credincioși. Pr. Mihalache Marian Aurelian de la parohia Sintești, a ținut un cuvânt de învățătură, evidențiind importanța pe care o are postul în viața fiecărui creștin, implicit și în cea a tinerilor. De asemenea, părintele a subliniat faptul că „postul, după cum ne învață Mântuitorul, este motiv de bucurie și de manifestare deplină a spiritului creștin”. Părintele a încheiat prin a-i sfătui pe tineri să-și asume cu toții postul, pentru ca în felul acesta Praznicul Învierii Mântuitorului Hristos să fie întâmpinat cu mai multă bucurie și nerăbdare, totodată îndemnându-i pe toți credincioșii prezenți să participe la colecta Misiune și filantropie, ajunsă la cea de a doua ediție. Părintele paroh, Dinu Aurel, a mulţumit atât credincioşilor cât şi preoţilor pentru bucuria rugăciunii în comun.
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...